22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Pas 48 ditësh në karantinë, Malisheva kërkon heqjen e saj

Shtabi Komunal për Menaxhimin e Situatës me COVID-19 në Malishevë kërkon heqjen e karantinës për qytetarët e kësaj komune, pas 48 ditëve të vendosjes së kësaj mase për shkak të numrit të rasteve me koronavirus.

Në një deklaratë për media thuhet se karantina e ka dhënë efektin e vet, pasi që numri i të shëruarve po shënon rritje çdo ditë.

Aktualisht në Malishevë, janë edhe 18 persona në kurim e sipër, ndërsa 57 janë shëruar plotësisht dhe nuk ka vatër të re të infeksionit.

Shtabi Komunal për Menaxhimin e Situatës me COVID-19 në Malishevë kërkon nga IKSHP të rekomandojë shfuqizimin e vendimin për futjen e Malishevës në karantinë.

“Të qenit në karantinë, e ka kryer efektin e saj, prandaj, ka ardhur koha që qytetarët e Komunës së Malishevës, të lirohen nga kjo masë, e cila realisht është më e ashpra e mundshme që është zbatuar”, thuhet në deklaratë

Më Shumë

Punime intensive për ndërtimin e tualeteve publike në Prizren

Punimet për ndërtimin e tualeteve publike përballë ndërtesës së Administratës Komunale në Prizren po vazhdojnë me intensitet të lartë. Ky projekt është pjesë e aktiviteteve...

Parcelimi, hapi i parë drejt funksionalizimit të Parkut të Biznesit në Prizren

Rreth 80 hektarë tokë, të destinuara për zhvillimin e bizneseve në komunën e Prizrenit, do të nisin parcelimin, për t`iu kthyer bizneseve. Kjo zonë...

Lajmet e Fundit