35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

PDK-ja në Prizren ngushëllon familjen e profesor Besnik Krasniqit

Partia Demokratike e Kosovës dega në Prizren, me keqardhje e ka pranuar lajmin e vdekjes të prof. Besnik Krasniqit.

“Ndarja nga jeta e njërit prej profesorëve më te? përkushtuar, e?shte? humbje jo vete?m pe?r familjen, komunitetin e mësimdhënësve, miqve, por edhe me? gjëre?”, thuhet në telegram të ngushëllimit të PDK-së.

“Besnik Krasniqi ishte kuvendar i dalluar në organin më të lartë legjislativ në Komunën e Prizrenit. Gjithashtu ishte shumë aktiv edhe si anëtar i kryesisë së PDK-së dega në Prizren, i cili me angazhimin dhe përkushtimin e tij të palodhshëm, la shembullin e tij më të mirë, se si të veprojnë dhe si të punojnë gjeneratat e reja, në të mirë të Republikës së Kosovës”.

“Me këtë rast, PDK dega në Prizren dhe kryetari i saj z. Shaqir Totaj, ngushëllon sinqerisht familjarët, kolegët, miqtë dhe të afërmit e prof. Besnik Krasniqi”.

Më Shumë

DokuFest sivjet rrugëton me temën e ndryshimeve globale, ‘New Order’

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër dhe Dokumentar, “DokuFest” ka vendosur ta organizojë edicionin e 23-të nën temën “New Order”. Tranzicioni i shpejtë global, luftërat,...

Shërbimi i Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit forcon bashkëpunimin me Klinikën e Kardiologjisë së QKUK-së

Dr. Narqize Arënliu Hoxhaj, drejtoreshë ekzekutive, së bashku me drejtorin mjekësor, Dr. Hasan Arzuallxhiu dhe drejtorin e infermierisë, Bsc. Fevzi Xhemali, së premtes, në...

Lajmet e Fundit