20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Përfundon pa marrëveshje takimi mes liderëve, Zaev dhe Gruevski nesër në Strasburg

Nuk lëvizin bisedimet pa dorëheqjen e Gruevskit, kështu që ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje konkrete takimi mes liderëve. Mësohet se Zaev dhe Gruevski nesër nisen për në Strasburg.

Ndryshe pas përfundimit të pauzës nga takimi i dytë i liderëve Gruevski, Zaev, Ahmeti dhe Thaçi, nga LSDM thonë se tani për tani nuk ka kushte për bisedime.
Nga partia e Zaevit janë të vendosur , duke shtuar se mbeten në kërkesën e tyre për dorëheqje të tërë qeverisë, dhe pastaj formimit të qeverisë kalimtare pa

Nikolla Gruevskin me të cilën do të definohej korniza për dialogun.

Sipas LSDM, propozimi i Ahmetit në takimin e sotëm ka qenë si në takimin paraprak, i vendosur në formë të shkruar, me të cilën propozohet rinovim i qeverisë dhe formim i grupeve punuese me të cilat do të shqyrtoheshin kërkesat tjera të opozitës.

Më Shumë

Telegraph: 80 shqiptarë të dënuar në Mbretërinë e Bashkuar në vetëm 4 muaj

80 shtetas shqiptarë janë dënuar me 130 vite burg vetëm në katër muajt e parë të këtij viti në Mbretërinë e Bashkuar. Të paktën kështu...

Ndërron jetë ish-kryetari Komunës së Mamushës, Arif Bütüç

Ka ndërruar jetë ish-kryetari i Komunës së Mamushës, Arif Butuç. Lajmin për vdekjen e  ish kryetarit e kanë dhënë disa familjarë, derisa kanë njoftuar se...

Lajmet e Fundit