16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

KPF-ja e rekomandon Kuvendin e Prizrenit që të bëjë bartjen e mjeteve për vitin 2024

Në mbledhjen e sotme të Komitetit për Politikë dhe Financa në Komunën e Prizrenit, u shqyrtua dhe diskutua pika e rendit të ditës lidhur me “Bartjen e mjeteve nga të hyrat vetanake të rritura nga ato të planifikuara të vitit 2023, në vitin 2024.”

Pas konsultimeve dhe propozimeve, KPF-ja rekomandon Kuvendin e  Komunës që të shqyrtojë, diskutojë dhe miratojë këtë bartje të mjeteve.

Ky vendim synon të sigurojë një menaxhim të përshtatshëm të financave komunale për të ardhmen.

 


 

 

 

 

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

 

 

 

Më Shumë

Haradinaj: Masakra e Tusuzit, dëshmi e barbarisë serbe mbi civilë të pafajshëm

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar 27 të ekzekutuarit shqiptarë nga forcat serbe me 26 maj të vitit...

Bujqit e Rahovecit përkrahen me 21 milionë euro grante e subvencione

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci gjatë vikendit ka qëndruar në qytetin e Rahovecit, me ç’rast ka shënuar “Ditën e Verarisë”,...

Lajmet e Fundit