18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Policia në Suharekë konfiskon dy armë zjarri

Në 24 orët e  fundit, policia në Suharekë ka konfiskuar dy armë zjarri.

 

 

Siç bëhet e ditur, në rastin e parë, gjatë  kontrollit në automjetin Audi 4G me targa vendore te cilin e drejtonte dëshmitari, ne ulësen e pasme te automjetit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 23 fishekë, në pronësi të të dyshuarit 33-vjeçar me inicialet S.M.

Ndërsa në rastin e dytë, po ashtu njësia policore në Suharekë i është përgjigjur një rasti të vet aksident trafikut me lëndime në fshatin Terrnje. Policia ka kontaktuar të dyshuarin 62-vjeçar me inicialet XH.B. i cili ishte vet aksidentuar me veturë e tij. Zyrtaret policorë kanë vërejtur se i njëjti mbante në brez një armë pistoletë te tipit EKOL SPECIAL, kal. 9 mm me numër serik EV-1260433 me karikator në të cilin gjendeshin tre fishekë të kalibrit 7.65 mm, të cilën në cilësinë e provave materiale e kanë konfiskuar në vendin e ngjarjes.

“Pistoleta duket të ketë qenë me gas, mirëpo e konvertuar në armë zjarri. Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit dy të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt. Ndaj tyre janë iniciuar raste për veprën penale ,,Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës”, thuhet tutje në njoftimin e policisë.

Arma e konfiskuar në Suharekë

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Gjendet personi që u raportua i zhdukur në Prizren

Është gjetur personi i raportuar si i zhdukur në Prizren. Motra e tij kishte thënë në Polici se ai kishte dalë nga shtëpia më 15...

Haliti e mohon së Vataj do të kalojë në AAK: Të palëkundur në rrugëtimin e përbashkët politik

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka mohuar mundësinë se ish-deputeti i kësaj partie, Ramë Vataj, do të kalojë në AAK. Në profilin e tij në...

Lajmet e Fundit