30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Përfundon spërkatja kundër rriqrave në Astrazup, nesër vazhdon në Dragobil

Malisheva-dezenfiktimi rriqraveNë territorin e Komunës së Malishevës, është duke vazhduar spërkatja selektive kundër rriqrave, si njëra prej masave parandaluese në luftimin dhe parandalimin e etheve hemorragjike krime kongo (EHCC).

“Gjatë ditës së sotme, spërkatja selektive do të përfundoj në territorin e fshatit Astrazup dhe gjatë ditë së nesërme, e shtune, 24 maj 2014, do të filloj spërkatja në fshatin Dragobil”, njofton Zyra për Informim Publik – Komuna e Malishevës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Lajmet e Fundit