25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

PDK: Përdrinia e mobilizuar për fitoren e radhës

PDK ne AnadriniNëndegët e Piranës dhe Mendvecit të Partisë Demokratike të Kosovës, kanë mbajtur takimet me strukturat, grupet funksionale dhe shtabet zgjedhore të kryesive. Sipas kësaj partie, në këto takime është vërejtë një mobilizim i madhë dhe një frymë e fitorës së radhët së PDK-së. Të gjithë të pranishmit janë zotuar se dotë vëjnë në lëvizje të gjitha mekanizmat, si dhe do të punojnë me vullnetin më të madhë për në Përdrini, dhe do të angazhohen për për fitore bindëse.

Në Piranë në takim me të gjitha strukturat e kësaj nëndege kanë marr pjesë kryetari i degës së PDK-së Minir Krasniqi, sekretari Nijazi Kryeziu dhe shefi i shtabit zgjedhor Hasan Hasani, kandidatët për deputet Nait Hasani dhe Irfan Fusha.

“Nëndega e Piranës është e mobilizuar mjaft për fitorën e pakontestushme të PDK-së edhe në këtë nëndegë. Në këtë takim ka folur edhe kryetari i degës Minir Krasniqi, nënkryetari i parë z.Nait Hasani, sekretari z.Nijazi Kryeziu dhe shefi i shtabit zgjedhor z.Hasan Hasani, të cilët kanë kërkuar nga te gjitha të pranishmit të angazhohen maksimalisht që edhe në Priranë, misioni i ri i Kryeministrit Thaqi te jetë fitues me datën 8 qershor”, thuhet në kumtesën e PDK-së dega në Prizren.

Kurse, në takimin e nëndegës në Mendvec kanë marr pjesë nënkryetari i parë i degës së PDK-së Nait Hasani njëherit edhe kandidat për deputet në parlamentin e Kosovës.

“Me punën që kanë bërë kryetari i nëndegsës z.Bislim Krasniqi së bashku me anëtarët e kryesisë kanë qenë aktiv gjatë këtyre ditëve dhe kanë arrit që në PDK, të sjellim aderimi të reja si kryetarn e nëndegës së LDD z.Izet Elshani së bashku me strukturën e kësaj nëndege, dhe disa anëtar të AAK-së.

Kryetari i nëndegës së PDK-së Bislim Krasniqi i ka falenderu dhe përgëzur aderinin e tyre në PDK dhe ka theksuar se ardhja a tyre në PDK, padyshim se edhe në këtë lokacion doti sjell fitore PDK-së”, thuhet ndër të tjera në kumtesën e kësaj partie. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren, policia në veprim kundër parkimeve joligjore dhe zhurmave

Policia e Kosovës nga rajoni i Prizrenit ka hartuar një plan operativ kundër parkingjeve ilegale dhe zhurmës në lagjen “Ortakoll”, duke shqiptuar më shumë...

Alketa publikon një video duke notuar në det, shfaqet mahnitëse me bikini

Alketa Vejsiu cilësohet si një femrave më të bukura dhe të talentuara në showbizin shqiptar, shkruan “Kosova Sot Online”. Alketa ka publikuar një video, ku...

Lajmet e Fundit