-0.2 C
Prizren
E shtunë, 28 Janar, 2023

Përurohet shkolla fillore “Dy Dëshmorët” në Piranë

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se sot është bërë përurimi i objektit të ri të shkollës fillore “Dy Dëshmorët” në fshatin Piranë, raporton PrizrenPress.

Njoftimi i plotë i Komunës:

Plani i Komunës së Prizrenit për arsimin mbetet modernizimi i tij përmes krijimit të një kulture të përbashkët qytetare dhe ofrimit të mundësive të barabarta për të gjithë, për arsim cilësor.

Kryetari Shaqir Totaj, i shoqëruar me zyrtarë të ekzekutivit, bënë përurimin e objektit të ri të Shkollës Fillore “Dy Dëshmorët” në fshatin Piranë, që do të shërbej për brezat e rinj për arsim në kushte dinjitoze dhe të mirëfillta për nxënësit e mësimdhënësit.

Arsimi është një prej prioriteteve kryesore të qeverisjes aktuale lokale në mënyrë që përparimi i qytetarëve tanë dhe i shoqërisë në përgjithësi të jetë i nivelit të lartë.

Edukimi është burim i zhvillimit në të gjitha dikasteret, të cilën gjë Komuna do ta bëjë në vazhdimësi, në bashkëpunim me gjithë pasurinë intelektuale që e ka Komuna e Prizrenit.

Urime dhe suksese! 

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Erdogani: Suedia të mos e presë përkrahjen tonë për anëtarësimin në NATO

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Suedia nuk duhet ta presë përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin në NATO. Deklarata e presidentit turk...

Lajmet e Fundit