32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Planejë, familja Vorfaj jeton në kushte të rënda (VIDEO)

Në fshatin Planejë të Prizrenit, një familje prej gjashtë anëtarësh jeton në kushte të vështira.

Për ta kaluar këtë dimër të ftohtë, familja Vorfaj shpresat mbanë tek vullnetmirët.

 

Më Shumë

Fluks i madh në rrugët e Shqipërisë, kosovarët ia mësyjnë bregdetit

Në pikun e sezonit turistik, me fluksin e lartë të pushuesve disa rrugë kryesore në Shqipëri mbeten problematike, konkretisht gjatë fundjavës. ABC News Albania, raporton...

Gjuajti në aheng, policia në fshatin Billush të Prizrenit sekuestron një armë dhe gjen municion – i dyshuari ndalohet për 48 orë

Drejtoria rajonale e Policisë së Kosovës në Prizren, Stacioni Policor në Prizren më 18.07.2024 rreth orës 19:10 përmes rrugëve operative kanë marre informatën se...

Lajmet e Fundit