9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Policia konfiskon një armë pas gjuajtjes në aheng familjar

Armet ne dasemPolicia ka konfiskuar një armë të llojit “Kallashnikov” në fshatin Romajë të Hasit. Konfiskimi është bërë pasi që një preson ka përdorur atë në një aheng familjarë.

“Rreth orës 10:45 min, një patrullë e Policisë së Trafikut Rajonal nga Prizreni, e cila ishte duke e hetuar një rast të aksidentit të trafikut afër fshatit Romajë, ka dëgjuar të shtëna nga arma e zjarrit.

Lidhur me rastin është informuar Qendra Operative , e cila ka sugjeruar që patrulla të merret me rastin. Më pas është identifikuar i dyshuari, i cili pasi është pyetur për rastin, ka treguar se në familjen e tij ishte organizuar një aheng familjar dhe për këtë i njëjti ka shtënë me armë të llojit ‘Kallashnikov’ të cilën e ka dorëzuar”, tha zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha.

Sipas tij, Policia ka iniciuar rastin si “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, ndërsa prokurori i shtetit ka vendosur që rasti t’i kalojë Prokurorisë. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Lajmet e Fundit