3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Prizren/ Nis vendosja e kabllove në gypa nëntokësor në “Jenimahallë”

Komuna e Prizrenit ka bërë me dije se ka filluar sot largimi i rrjetit të kabllove nga shtyllat elektrike në qytet dhe futja e tyre në gypa nëntokësorë në lagjen “Jenimahallë”, raporton PrizrenPress

Po ashtu, ka njoftuar se edhe kabllot e ekspozuara te? cilat jane? te? rrezikshme dhe japin pamje te? she?mtuar do te? futen ne?n toke?.

“Vazhdon realizimi i projekteve kapitale në Komunën e Prizrenit. Në kuadër të zotimeve të qeverisjes aktuale komunale është edhe pamja që e meriton Prizreni. Largimi i rrjetit të kabllove nga shtyllat elektrike në qytet dhe futja e tyre në gypa nëntokësorë filloi sot në Lagjen “Jenimahallë”, ku në pajtim me KEDS-in, Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me Drejtorin e Shërbimeve Publike, Çelë Lamaj, vëzhguan nga afër punimet gjatë futjes së kabllove të tensionit lartë nën tokë. Po ashtu, edhe kabllot e ekspozuara, te? cilat jane? te? rrezikshme dhe japin pamje te? she?mtuar do te? futen ne?n toke?”, thuhet në njoftim.

Sipas njoftimit, ky projekt do të vazhdojë në gjithë territorin e Komunës së Prizrenit dhe do te? bëjë pe?rmire?simin e furnizimit me rryme? stabile pe?r të gjithë qytetare?t./ PrizrenPress.com

May be an image of 6 people, people standing and outdoors

Më Shumë

Si do ta bajmë Shqypninë kur na nuk duem me u marrë vesht ndërmjet vedit

Nga: Gjergj Fishta Ishim nga të gjitha skajet e Shqipnisë dhe të kolonive shqiptare ndër dhena të hueja. U treguam me të vërtet shqiptar sepse...

Zhduket një 14 vjeçare në Prizren

Në 14 vjeçare është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar nga vëllai në polici. Ajo është larguar nga shtëpia, por familja nuk di asgjë për të....

Lajmet e Fundit