12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Proton Cable Prizreni pas vazhdimeve mundi Sigal Prishtinën

Në një sfidë shumë interesante, Proton Cable Prizreni ka mundur Sigal Prishtinën 94:91 (25:22, 15:17, 23:23, 18:19, 13:10), në përballjen e javës së 22-të të Prince Caffe Superligës.
Te vendasit u dalluan Urim Zenelaj me 23 pikë e nëntë kërcime, Ivan Koljeviq me 18 pikë e shtatë asistime dhe Isaiah Kelly me 18 pikë e 12 kërcime, kurse te mysafirët Shaheed Davis kishte 22 pikë e pesë asistime dhe Malcolm Armstead 21 pikë.
Proton Cable Prizreni është i shtati me shtatë fitore e 15 humbje, derisa Sigal Prishtina e treta me 14 fitore e tetë humbje.

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Malishevë: Arrestohet një person për sulm seksual

Një person është arrestuar nga policia në Malishevë. Ai dyshohet se e ka sulmuar seksualisht një femër. Rasti është raportuar të mërkuren, më 17 prill rreth...

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

Raphinha pritet të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës, por vetëm për ofertën e duhur. Sulmuesi brazilian ka shpërthyer në javët e fundit...

Lajmet e Fundit