16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

PSG bën ofertën e parë zyrtare për Sanches

Renato Sanches është një nga objektivat primar të PSG-së për të forcuar mesfushën. Portugezi ka dhënë miratimin për të kaluar në “Parc des Princes”.

Sipas francezes “Le Parisien”, PSG ka bërë përpjekjen e parë zyrtare për të marrë shërbimet e ish-lojtarit të Bayern Munich.

Skuadra nga kryeqyteti ka ofruar 10 milionë euro te Lille për kartonin e mesfushorit. 24-vjeçari ka dhe një vit kontratë të mbetur me klubin aktual.

Sezonin e fundit, Sanches bëri 32 paraqitje në të gjitha garat, duke realizuar dy gola dhe pesë asiste.

Nga PSG-ja pritet të largohen mesfushorët Leandro Paredes, Idrissa Gana Gueye, Danilo Pereira dhe Ander Herrera.

Ndërsa, përveç Sanches-it, parisienët po përgatiten dhe për afrimin e Vitinha-s nga Porto. Mesfushori tjetër portugez vlerësohet 40 milionë euro.

/Albanianpost.com

Më Shumë

146-vjetori i Lidhjes së Prizrenit, pianistja Lule Elezi dhe Orkestra e Harqeve të Tiranës shkëlqejnë me performancën para prizrenasve

Pianistja Lule Elezi në shoqëri të Orkestrës së Harqeve të Tiranës të udhëhequr nga dirigjenti Oleg Arapi është kthyer në Prizren me një koncert...

Nis zbatimi i regjimit të lirë të trafikut lokal kufitar Kosovë-Shqipëri

Sot ka nisur regjimi i lirë të trafikut lokal të kufirit në hapësirën prej 30 km nga të dy anët e kufirit mes Shqipërisë...

Lajmet e Fundit