18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Publikohet kënga “Jeta e gurbetqarit” nga këngëtarët e mirënjohur prizrenas, Fatmir dhe Erblin Hoxha

Është publikuar kënga “Jeta e gurbetqarit” nga këngëtarët e mirënjohur prizrenas, Fatmir dhe Erblin Hoxha.

Teksti dhe muzika e këngës kushtuar jetës së bashkëatdhetarëve tanë në mërgim, të mbushur me mall për vendlindjen e tyre, është shkruar nga vetë Erblin Hoxha, ndërsa orkestrimi i këngës është bërë nga Ardian Kastrati.

Këngëtarët kanë njoftuar se kënga është lansuar në të gjitha platformat.

Videoklipi është xhiruar në vende të ndryshme dhe është realizuar nga produksioni BUG./TVPrizreni/

 

Më Shumë

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Totaj takohet me Presidentin e Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, Timothy Chorba

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj ka takuar Presidentin e Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, Timothy Chorba, në një drekë solemne në Army & Navy Club...

Lajmet e Fundit