20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Rahovec/ Policia konfiskon pesë bimë të dyshuara kanabis sativa të mbjellura në vazo

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë bastisjes në dy parcela të ndryshme në Rahovec, ka gjetur edhe konfiskuar pesë bimë të dyshuara kanabis sativa të mbjellura në vazo të luleve.

Lidhur me rastin, Policia ka arrestuar dy të dyshuar.

“Rr. 8-Dëshmorët e Pashtrikut, Rahovec 15.06.2023 – 04:30. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që gjatë bastisjes në dy parcela të ndryshme, pronë e të dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar pesë (5) bimë të dyshuara kanabis sativa të mbjella në vazo të luleve. Në konsultim me prokurorin, njëri nga të dyshuarit është liruar, ndërsa tjetri është dërguar në mbajtje”, njofton policia.

Në një shtëpi në Prizren konfiskohen dy pushkë e një karikator

Janë konfiskuar dy pushkë automatike dhe një karikator, gjatë bastisjes në shtëpinë e një personi në Prizren. Me vendim të prokurorit, ky i fundit është...

Aksident trafiku në Suharekë, lëndohen gjashtë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Studeqan të Suharekës. Në aksident janë përfshirë dy vetura, ndërsa kanë kërkuar tretman mjekësor gjashtë persona. Njëri...

Lajmet e Fundit