16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Rahovec: Pronarët e “Tosca Lounge Bar” të hënën qerasin kafe për fitoren e Biden

Pronarët e një kafiterie në Rahovec kanë vendosur që fitoren e presidentit të Amerikës, Joe Biden ta shënojnë në një formë të veçantë.

“Tosca Lounge Bar” posterët e tij bashkë me flamuj amerikanë, i vendosi nëpër gjithë lokalin, njofton Klan Kosova.

Rahovecianët, të hënën aty do të kremtojnë zgjedhjen e Joe Biden në krye të shtetit më të madh në botë, gjë që e kishin parashikuar qysh në fushatë.

Bile epitetin “President” ia kishin dhënë edhe në posterët që i vendosën në krye të vendit, ditë më parë.

“Ne e kemi përkrahur Bidenin qysh në fillim, menjëherë pasi ka filluar fushata në Amerikë. Me shokët që i kemi atje e që janë klientë të lokalit tonë kemi biseduar dhe i kemi shtyrë të votojnë për Biden”, tha Shkumbin Gashi, pronar i lokalit.

Pronarët kanë vendosur që nesër, gjatë tërë ditës, t’i dhurojnë kafet pa pagesë, madje me mbishkrimin “Biden” mbi të.

Për ‘toskën’ rahoveciane shkruajtën edhe mediat botërore, bile me të u zunë edhe ballinat kryesore të tyre.

Më Shumë

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë, pasi i ofroi policit në Kosovë 20 euro ryshfet

Policia e Kosovës ka arrestuar të hënën në mbrëmje në pikë-kalimin kufitar të Vermicës një shtetas të Shqipërisë. Policia ka njoftuar të martën, se arrestimi...

Prizren/ Kanosi vëllain dhe i dëmtoi veturën, arrestohet

Është arrestuar një mashkull nga Prizreni pasi kanosi dhe dëmtoi veturën e vëllait të tij, raporton PrizrenPress Në raportin ditor të policisë thuhet se pas...

Lajmet e Fundit