18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Raportohet se një nënkryetar i Kuvendit pritet të shkarkohet; largohet edhe Duda Balje nga një komision

Duket se në Grupin Multi-etnik në Kuvendin e Kosovës po bëhen disa ndryshime interesante sa i përket pozitave.

Siç raporton Indeksonline, pritet të shkarkohet nga funksioni i nënkryetarit Bekim Arifi, dhe se ky lajm është konfirmuar edhe nga ana e deputetes boshnjake Duda Balje.

Arifi mund të zëvendosohet nga Bahrim Shabani.

Por, një lajm i mirë është se vetë Duda Balje thuhet se do të zëvendësohet në Komisionin parlamentar për të drejta të njeriut. Ajo pritet që të zëvendësohet nga Fridon Lala.

Nuk dihet se çka ka shkaktuar këto ndryshime në pozicione në grupin multietnik. Por, ndryshime – megjithëse jo në pozicione – duket se do të ketë edhe në grupin parlamentar të Vetëvendosjes.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Vedat Muriqi luan sot kundër liderit të La Ligë

Real Madridi do të luajë në udhëtim te Mallorca e Vedat Muriqit dhe do ta kërkojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive në garën për titull...

Sindikata e Arsimit paralajmëron protestë më 1 maj

Sindikata e Arsimit ka paralajmëruar se nëse qeveria nuk shqyrton kërkesat dhe shqetësimet e paraqitura nga kjo sindikatë, do ndërmerren veprime sindikale. Drejtues të kësaj...

Lajmet e Fundit