-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Reshjet e borës dhe shiut, Ministria e Punëve të Brendshme njofton si është gjendja në rrugët e Kosovës

Reshjet e botës dhe shiut që kanë filluar që nga dita e diel po vazhdojnë edhe sot.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme, shumica e rrugëve në Kosovë janë të kalueshme, e në disa duhet të kalohet me pajisje dimërore, shkruan Telegrafi.

Pothuajse të gjitha magjistralet, përveç asaj Pejë-Kullë, përkatësisht Rozhajë-Kullë rruga është e bllokuar kamionë, ndërsa për vetura është kalueshme.

Gjendja e rrugëve në pikat e kalimit kufitar | Burimi: MPB

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parasheh që do të mbaj mot kryesisht i vranët dhe i ftohtë që do të na shoqërojë gjatë gjithë kësaj jave.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë celsius. /Telegrafi/

Më Shumë

Projektligji i ri për lirinë fetare është rigoroz sa i përket mbarëvajtjes fetare në Kosovë

Faik MIFTARI Në Republikën e Kosovës për momentin në fuqi është Ligji Nr. 02/L-31 për lirinë fetare në Kosovë i aprovuar qysh në vitin 2006...

Projektligji për pagën minimale së shpejti dërgohet në Kuvend

Projektligji që do t’i hapte rrugë rritjes së pagës minimale në Kosovë, ka kaluar vetëm në lexim të parë. Kryeministri Albin Kurti  ka paralajmëruar...

Lajmet e Fundit