25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Reuters: Thaçi mund të bëjë koalicion me partitë e vogla dhe serbët

Thaci-fitore misioni i riAgjencia e lajmeve Reuters duke transmetuar deklaratat e Thaçit për fitoren e PDK’së thotë se ai mund të bëjë koalicion me partitë e vogla dhe serbët por në këtë mënyrë ai nuk mund të jetë efektiv në qeverisje.

Reuters shkruan se Thaçi mund të bëjë koalicion me serbët dhe partitë më të vogla për të siguruar mandatin e tij të tretë.

“Thaçi ka mundësi të formojë një koalicion qeverisës me partitë më të vogla dhe serbët etnikë për të siguruar edhe një mandat katër vjecar në pushtet, por varësia e tij ndaj të tjerëve mund ta dëmtojë aftësinë e ti për të qeverisur në mënyrë efektive”, ka shkruar agjencia.

Më Shumë

Arrestohen tre persona në Malishevë për posedim të armëve: Konfiskohet një pistoletë me 6 fishekë

Dje, në Malishevë janë arrestuar tre të dyshuar për përfshirje në veprime kriminale. Gjatë aksionit policor është konfiskuar një pistoletë me 6 fishekë të kalibrit...

Për katër muaj 25 të vdekur nga aksidentet në Kosovë

25 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve që kanë ndodhur gjatë periudhës janar-prill të këtij viti. Sipas statistikave të policisë shihet se gjatë...

Lajmet e Fundit