21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Në Prizren, PDK-ja prinë bindshëm ndaj LDK-së

Prizren ura e gurit(E plotësuar) Partia Demokratike e Kosovës sipas rezultateve të KQZ-së po vazhdon të prijë bindshëm në qytetin e Prizrenit me 30,42 për qind.

Ndërkohë e dyta vjen LDK me 18,93 për qind të votave.

E treta VV me 11,08 për qind, ndërkaq NISMA renditet e katërta me 8,87 për qind.

 

PDK prinë në Prizren me 33.58 për qind, LDK 22.25 për qind

Partia Demokratike e Kosovës sipas rezultateve të KQZ-së po prinë në qytetin e Prizrenit me 33.58 vota.

Ndërkohë e dyta vjen LDK me 22.25 për qind të votave. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti me diell, temperatura deri në 32 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se për sot parashihet të mbajë moti me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të...

14 vjet nga vdekja e aktorit, Bekim Fehmiu

Po mbushen 14 vjet që nga vdekja e njërës ndër figurave më të lartësuara të aktrimit shqiptar, Bekim Fehmiut. Pas vetes ai la vepra të...

Lajmet e Fundit