1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Rexhepi: I kemi arsyet tona pse nuk e lamë të hyjë Paviçeviq

BajramRexhepi-ministerMinistria e Brendshme e Kosovës nuk shqetësohet për kritikat e Qeverisë së Serbisë ndaj autoriteteve kosovare për ndalimin e hyrjes në territorin e Kosovës të oficerit për ndërlidhje, Dejan Paviçeviqit. Madje, kjo ministri as që ka dashur të shpjegoj arsyen se pse Paviçeviqit i është ndaluar hyrja në Kosovë.

Ministri në detyrë i ministrisë së Brendshme, Bajram Rexhepi, në një prononcim për Indeksonline ka thënë se autoritetet kosovare thjesht i kanë arsyet e veta, kur kanë ndalur oficerit për ndërlidhje, Dejan Paviçeviq hyrjen në Kosovë.

“Ne e kemi vlerësuar të jetë kështu. E kur ne e kemi vlerësuar një gjë të tillë, ne e dimë arsyet tona”, ka thënë Rexhepi, transmeton Indeksonline.

Ndryshe, Qeveria e Serbisë ka kërkuar që urgjentisht të zgjidhet kjo situatë duke kërkuar që të respektohen obligimet e marra nga Marrëveshja e Brukselit, pasi që sipas drejtorit të zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuri, Paviçeviq, gjendej në veturën diplomatike me targa të Misionit të BE-së në momentin kur atij iu ndalua hyrja në Kosovë.

Më Shumë

Brighton refuzon ofertën e dytë të Arsenal-it për Caicedo-n

Arsenali-t i është refuzuar edhe oferta e dytë për të nënshkruar mesfushorin e Brighton & Hove Albion, Moises Caicedo, thotë Sky Sports. Caicedo, 21 vjeç,...

Moti sot, vranët dhe me borë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore. Në zona të caktuara, pritet të...

Lajmet e Fundit