13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Rikthehen kolonat në Morinë

Janë rikthyer kolonat në pikëkalimin kufitar në Morinë.

Shumë kosovarë janë duke shkuar sot në drejtim të Shqipërisë.

Lexues të KOHË-s kanë dërguar pamje nga vendi i ngjarjes, derisa kanë bërë të ditur se pritjet janë deri në një orë.

Më Shumë

Suharekë, burri shkel urdhrin mbrojtës dhe ushtron dhunë në familje

Një burrë në Suharekë ka sulmuar një grua duke e shkelur urdhrin mbrojtës. I dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti u iniciua si dhunë në...

Të paktën 6000 fëmijë ukrainas gjenden në kampet ruse

Të paktën gjashtë mijë fëmijë ukrainas janë mbajtur në të paktën 43 kampe ruse në shtetin ukrainas, sipas një raporti amerikan. Studiuesit e Universitetit Yale...

Lajmet e Fundit