13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

53 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë dhe 56 të shëruar

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se janë shënuar 52 raste të reja me COVID-19 në Kosovë brenda 24 orëve të fundit.

Zemaj ka njoftuar në Facebook për 56 pacientë të shëruar.

Tutje shkruan se në mesin e shtatë vendeve të Evropës, është edhe Kosova me menaxhim të mirë të situatës pandemike.

“Kjo situatë e menaxhueshme është duke i dhënë mundësinë që planet dhe strategjitë t’i përgatisim në mënyrë të shpejtë për fazën tjetër, të vjeshtës dhe dimrit për parandalimin e infektimit me COVID-19”, ka shkruar ai.

Ai i ka bërë thirrje menaxhmentit të Aeroportit të Prishtinës që të ketë kujdes për mbarëvajtjen e respektimit të masave anti-COVID te bashkatdhetarët që vijnë në Kosovë.

Zemaj shton se dimri do ta gjejë Kosovën “shumë më të përgatitur, në infrastrukturë, kapacitete humane, testim, vaksinim e shumë aktivitetet tjera që ndihmojnë në ruajtjen e shëndetit të qytetarëve”.

Më Shumë

Aksident në Prizren, tre të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në Prizren. Tre persona janë lënduar, përcjell ‘PrizrenPress’ Prizren 15.03.2023 – 22:10. Ka ndodhur një aksident trafiku në mes të tri...

5 gjërat kryesore nga takimi i Ohrit

Bashkimi Evropian e ka quajtur si shumë të suksesshëm takimin e 18 marsit në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb,...

Lajmet e Fundit