28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Rrahje e rëndë në Prizren, përfshihen edhe familjet

Ura e gurit ne prizrenËshtë raportuar se ka ndodhë një rrahje mes disa personave meshkuj K/Shqiptar ku gjatë rrahjes janë përdorë edhe armë të ftohta- thika, pasi janë lajmëruar në Emergjencë edhe aty ka vazhduar rrahja mes dy familjeve ku katër persona kanë pësuar lëndime të rënda trupore ku njëri prej tyre është viktimë i rastit, transmeton Orainfo

Me urdhër të prokurorit katër persona të dyshuar janë dërguar në mbajtje, ndërsa tre të tjerë janë duke u trajtuar në Spitalin e Prizrenit dhe një në QKUK.

Më Shumë

Nagavci: Për herë të parë do ndahen bursa vjetore për studentët që regjistrohen në programet “Gjuhë shqipe” dhe “Letërsi shqipe”

  Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka bërë të ditur se do të ndajnë burse në vlerë të 1 mijë eurove për...

Kurti viziton korrje-shirjet në Malishevë: Djerrina me gurë është bërë arë me grurë – buka jonë, në sofrën tonë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin, panë nga afër korrje-shirjen e grurit te fermeri Asman Kryeziu në Malishevë. Kurti...

Lajmet e Fundit