10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Rritet çmimi i bukës në furrat e Prizrenit

Valës së ngritjes së çmimeve, nga sot i janë bashkuar edhe furrtarët prizrenas.

Sipas shoqatës së furrtarëve të Prizrenit, një gjë e tillë është bërë pasi shumë produkte janë shtrenjtuar.

“Nga dita e sotme [martë] edhe çmimi i bukës do të ketë rritje”, kanë theksuar përfaqësues të kësaj shoqate për TV Prizrenin.

Sipas tyre, nga dita e martë çmimi i bukës në disa furra është rritur në 0,60 cent, 10 cent më shtrenjtë se çmimi i deritanishëm, ndërsa edhe furrat tjera pritet që nga dita e nesërme të veprojnë ngjashëm.

Më Shumë

143 vjet nga lindja e Mit’hat Frashërit

Mit’hat Frashëri, i njohur me epitetin Lumo Skëndo, ka lindur më 25 mars 1880 në Janinë. Ishte pinjoll i Dulellarëve të Frashërit, i biri...

Haaland fiton 426 mijë euro në javë, City dëshiron t’ia rinovojë kontratën dhe ta bëjë lojtarin më të paguar në Angli

Manchester City dëshiron ta bëjë sulmuesin e tij Erling Haaland lojtarin më të paguar në Premier League duke i dhënë atij një pagë prej...

Lajmet e Fundit