8.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Rudiger nga sezoni tjetër në Real Madrid

Mbrojtësi i Chelseat Antonio Rudiger, nga sezoni i ardhshëm, do ta djersitë fanellën e Real Madridit.

Kjo u konfirmua nga gazetari sportiv Fabrizio Romano.

Kontrata do të jetë e vlefshme deri në qershor të vitit 2026.

Zyrtarizimi i tij do të bëhet në fund të këtij sezoni.

Çelësi kryesor i kësaj marrëveshjeje është trajneri i “Los Blancos”, Carlo Ancelotti.

Më Shumë

Një muaj paraburgim të dyshuarve për grabitje në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren u ka caktuar një muaj paraburgim katër të dyshuarve, B.B., B.I., L.C. dhe T.B., për grabitjen në Suharekë të mërkurën...

Mbrojtësi tregon sekretin nga stërvitjet e Barcelonës: Nuk na lejohej ta preknim Messin

Jean Clear Todibo është aktualisht pjesë e Nice në Ligue 1 dhe po shkëlqen me këtë skuadër që aktualisht ka një nga mbrojtjet më...

Lajmet e Fundit