1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Sonte nata e parë gjysmëfinale e Eurovision, Ronela Hajati performon e para

Sonte mbahet nata e parë gjysmëfinale e festivalit evropian, “Eurovision Song Contest 2022”.

Ronela Hajati do ta përfaqësojë Shqipërinë këtë vit me këngën “Sekret” dhe do të performojë sonte e para në renditje.

Në natën e parë gjysmëfinale do performojnë 17 shtete.

Faqja zyrtare e Eurovisionit në Instagram ka publikuar listën e vendeve që do dalin sonte në skenën madhështore të Eurovisionit.

Më 12 maj mbahet nata e dytë gjysmëfinale. Finalja e madhe mbahet më 14 maj.

Më Shumë

Lajçak: Pa normalizim, s`ka të ardhme evropiane

I dërguari i veçantë për dialogun mes Kosovës e Serbisë, Miroslav Lajçak, ka porositur se normalizimi nuk është i mundur pa ekzistuar një vizion...

Halitjaha përfundon dëshminë në Hagë: I uroj sukses këtij procesi, liri çlirimtarëve

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, ka përfunduar dëshminë e tij disaditore dëshmitari i 36-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar...

Lajmet e Fundit