23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Së shpejti fillon Panairi i librit në Prizren

Pas panairit të librit që u mbajt në Prishtinë, muaj më parë, një tjetër qytet në Kosovë që do të krijoj të njëjtën atmosferë është edhe Prizreni.

Në Prizren Panairi i Librit do të filloj me 27 korrik për të mbetur i hapur deri më 31 korrik, për 5 ditë me radhë.

Pjesëmarrës të Panarit do të jenë edhe Ditar Kabashi e Osman Goranci për të hapur diskutimet me publikun e lexuesit. Mbrëmjet e debateve në Panair të Librit në Prizren janë tashmë pjesë e programit të çdo edicioni.

Ky i sivjetmi është edicioni i 14-të më radhë i Panairit. Në mbrëmjet e Panairit buzë ‘Lumbardhit’ do të diskutohet me shkrimtarë e emra të letrave shqipe.

Panairit i Librit në Prizren mbështetet nga Instituti për Kulturë dhe Kërkime Sociale dhe nga Komuna e Prizrenit./Express/ KultPlus.com

Më Shumë

Kërcet dajaku në një familje në Prizren: Tre veta kundër një – dy gra përfundojnë në spital

Telashet familjare shpesh herë kalojnë muret e shtëpive, për shkak të eskalimit të situatës ku nevojitet edhe ndërhyrja e Policisë. Një rast i tillë...

MAPL ndan 10.5 milionë euro për projekte në komuna

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka bërë të ditur se kjo ministri së bashku me donatorët kanë ndarë 10.5 milionë euro për projekte...

Lajmet e Fundit