13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Motoçiklisti përplaset me një veturë në Prizren

Një aksident i rëndë trafiku mes dy automjeteve ka ndodhur sot, në rrugën e Zanave në Prizren, raporton Gazeta Sinjali.

 Kështu ka bërë të ditur një sinjalizues i Sinjalit, i cili njoftoi se në aksident është përfshirë një veturë dhe një motoçikletë.

Shoferi i motoçikletës dyshohet se ka lëvizur në kahjen e kundërt të rrugës, ashtu që për një moment është përplasur me automjetin tjetër dhe ka humbur kontrollin.

Lëndime nga ky aksident ka pësuar shoferi i motoçikletës, i cili është dërguar menjëherë në Emergjencën e Spitalit të Prizrenit dhe sipas burimeve atje, ai ka pësuar frakturë në njërën dorë.

 

 

Lidhur me këtë rast, në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore, ndërkohë me urdhër të Prokurorit kanë nisur hetimet.

Më Shumë

Ditë me shi sot në Kosovë

Në Kosovë sot do të mbajë mot me shi. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të shënojnë vlera pozitive, ndërsa maksimalet e ditës...

Arrin në mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi 

Numri i të vdekurve nga tërmetet që goditën Turqinë jugore muajin e kaluar është rritur në 50 mijë e 96 viktima, sipas Agjencisë për...

Lajmet e Fundit