18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Serbia nuk heq dorë nga lista “Srbija”

Zgjedhjet-serbet nveriKryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendine Serbisë Milovan Drecun ka shfaqur besimin se në takimin nesërm Thaçi Daçiq në Bruksel do të zgjidhet edhe çështja e emrit të listës unike “Srbija” që do të marrë pjesë në zgjedhjet e 3 nëntorit.

KQZ ka paralajmëruar se nuk do ta pranojë këtë emër e nga kjo listë, pas të cilës qëndron shteti Serbia nuk mund të hiqet dorë, ka thënë Drecun për RTS dhe ka shtuar se është me rëndësi që qeveria serbe t’i motivojë serbët e Kosovës të dalin në zgjedhje sa më shumë që, sipas tij, është edhe kusht për formimin e Asociacionit të komunave serbe në Kosovë.

Dhjetë vatra zjarri në rrethinën e Prizrenit

Tashmë ka shkuar në dhjetë numri i vatrave të zjarrit në fshatrat e Prizrenit. Drejtoresha për Emergjenca dhe Shpëtim e Komunës së Prizrenit, Ramize Shala,...

Vëllai i Xhevë Lladrovcit – Krasniqit: Motra ime ka shkuar nuse kur Fehmiu ishte në burg, kanë qenë të pandashëm

Në përvjetorin e 25-të të rënies së heronjve Fehmi e Xhevë Lladrovci, në emisionin “Frontal” ka qenë i ftuar vëllai i Xhevës, Selim Krasniqi. Ai...

Lajmet e Fundit