4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Shkurte Fejza&Gresa Behluli: ‘Kah nxenë dielli e ndritë hana dy Kosova i ka nana’

Ditë më parë Mbretëresha e muzikës popullore Shkurte Fejza përvjetorin e 14 të Pavarësisë së Kosovës e shënoj me një koncert të emërtuar “Për ty Kosovë”, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

 

“17 këngë i përgjigjen ditëlindjes së Kosovë, me njerëz e figura të ndryshme që kanë kontribuar dhe kanë dhënë më të mirën për këtë vend”, ka deklaruar Fejza.

Derisa ne kemi zgjedhur një sekuencë nga kënga “Dy Kosova” interpretuar në duet nga dy yjet e estradës: Shkurte Fejza dhe Gresa Behluli.

Më Shumë

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Liria shokon Dritën, e eliminon nga Kupa

Liria ka bërë befasinë e madhe në Kupën e Kosovës, duke eliminuar Dritën e Gjilanit. Liria e mposhti në udhëtim Dritën, me rezultat 1-2, në...

Lajmet e Fundit