6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Pacolli: Pozicionimi i Serbisë në anën e Rusisë paraqet rrezik për Kosovën

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se pozicionimi i Serbisë në anën e Rusisë paraqet rrezik për Kosovën, ndërkohë që tha se është kohë që Kosova duhet të anëtarësohet në NATO dhe në organizatat tjerë të sigurisë.

“Serbia tani është pozicionuar në anën e Rusisë, kjo situatë paraqet një rrezik të shtuar për Kosovën. Prandaj është momenti i duhur që Kosova të bëhet anëtare e NATO-s dhe organizatave të tjera të sigurisë”, ka shkruar Pacolli në Twitter, transmeton Klankosova.tv.

Më Shumë

Fitorja e shtatë radhazi për kampionin

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore të thellë ndaj Trepcës me rezultat 86:67 (27:8, 18:21, 23:18, 18:20) në xhiron e 13-të në Prince Caffe...

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Lajmet e Fundit