0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Shpërthimi në Zhur, reagojnë avokatët: Klienti jonë nuk e pranoi fajësinë edhe pas rrahjes nga policia

Dy avokatët e Iran Badallit, Valdrin Gashi dhe Ermira Gashi, përmes një postimi në rrjetin social në Facebook, kanë reaguar ndaj lajmeve kinse klienti i tyre e ka pranuar fajësinë në Gjykatë, për rastin e eksplodimit në fshatin Zhur.

“Nuk është e vërtet ajo që kanë shkruar gazetat lidhur me këtë deklaratë rreth pranimit të fajësisë. E vërteta qëndron se klienti, I.B ka deklaruar se me çdo kusht e kanë maltretuar dhe rrahur që të pranon fajësinë, mirëpo i njëjti asnjëherë nuk e ka pranuar. Ky është një dallim esencial sepse përkundër trysnisë së madhe që iu është bërë, ai asnjëherë se pranoi se vendosi eksplozivin në shtëpinë e tij, për të cilën edhe po akuzohet” thuhet në reagimin e avokatëve.

Më Shumë

Boris Johnson vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë, filmohet në Bucha

Ish-kryeministri britanik Boris Johnson, është duke realizuar një vizitë të paparalajmëruar në Ukrainë. Ai është filmuar në Bucha në afërsi të Kievit, qytezë kjo që...

Pse janë të rëndësishme për luftën në Ukrainë, tanket amerikane Abrams?

Administrata amerikane po përgatitet të japë dritën jeshile për dërgimin e një “numri të konsiderueshëm” tankesh Abrams M1 në Kiev. Kjo është raportuar nga burime...

Lajmet e Fundit