11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Sindikata e Telekomit sot merr veprime të reja

Ditë më parë kompanisë publike Telekomi i Kosovës iu janë bllokuar llogaritë bankare.

Rrjedhimisht, punëtorët e kësaj kompanie kanë paralajmëruar se sot do t’i shpalosin masat që do t’i ndërmarrin.

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media.

“FSP-PTK të hënë dt;02.11.2020 në ora 11:00h do të mbajë konferencë për media në objektin qendror të Telekomit në Prishtinë, ku do të shpalosen hapat që ndërmerren nga sindikata”, thuhet në njoftim.

Punëtorët e Sindikatës ditë më parë kanë bërë me dije se tashmë ka filluar edhe tërheqja e borxhit nga llogaritë e Telekomit.

Më Shumë

Prizren: Kanosi një grua përmes telefonit, policia i gjen në shtëpi armën me 39 fishekë

Një grua nga Prizreni ka rapotuar se është kanosur nga një burrë përmes telefonit. Në raportin e policisë thuhet se në shtëpinë e të dyshuarit...

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Lajmet e Fundit