12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Mavraj: Isa Mustafa, i mundi komandantët në politikë

Publicisti Muhamet Mavraj, ka folur për zhvillimet e fundit politike në Kosovë.

Mavraj në rubrikën Sytë 7 të emisionit të mëngjesit në Klan Kosova ka deklaruar se Lidhja Demokratike e Kosovës po dominon skenën politike në Kosovë.

“Në fillim folëm për Gjykatën Speciale. Ajo nuk e rrok Lidhjen Demokratike të Kosovës, ajo e rrok krahun e luftës. Ky krah i luftës, ku është sot?  Kush e udhëheq sot Kosovën? E ke një kryetar shteti nën ankth, nga Gjykata Speciale. E ke një Lidhje Demokratike që dominon dhe udhëheq Qeverinë e Kosovës. Po kështu nominalisht deri më tani e ke. E ke po ashtu Lidhjen Demokratike të Kosovës që udhëheq edhe me Kuvendin e Kosovës”.

“Pavarësisht zhvillimeve. Nuk është Lëvizja Vetëvendosje, nuk është Partia Demokratike e Kosovës”.

Ai theksoi se kryetari i LDK-së Isa Mustafa, politikisht i ka mposhtur një nga një protagonistët nga krahu i luftës.

“Sigurisht që po. Edhe kualiteti i politikës është në zbehje e sipër. Dhe është e qartë që taktikat e z.Mustafës, e mbizotërojnë tërësisht skenën politike të Kosovës. Askush nga këta emra që përmendëm nuk e kanë atë horizontin perspektiv të tij, ashtu që rë mbajë të gjithë penjtë e zhvillimeve në Kosovë. Ai është shumë më përpara. Bravo i qoftë. Paqësisht i ka mundur që të gjithë një nga një. Dhe krahu i luftës pret vetëm aktakuza”.

Më Shumë

Oleksandr Usyk tërhiqet nga meçi me Tyson Furyn

Oleksandr Usyk është tërhequr nga bisedimet me Tyson Furyn për një luftë për kampionin e padiskutueshëm të botës në kategorinë e rëndë të boksit. Lufta...

Dy vjet nga vdekja e Rasim Thaçit – Cimës

Sot janë bërë dy vite që kur ka ndërruar jetë aktori dhe humoristi i njohur kosovar, Rasim Thaçi – Cima. Cima vdiq më 26 mars...

Lajmet e Fundit