22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

“S’ka titull për Liverpool? Sa mirë për ne”, ish-mbrojtësi i United flet hapur

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Rafael, kaloi shtatë vit në “Old Trafford”. Në një intervistë, braziliani refuzon të ndalë konkurrencën midis United dhe Liverpool, me këta të fundit janë në prag të titullit kampion të parë pas 30 vitesh.

Rafael tha për faqen zyrtare të United: “Unë gjithmonë e them, momenti më kulminant i karrierës time është kur parakaluam Liverpoolin me Premier League e fituar. Po flitet se ky sezon mund të anulohet dhe nuk do të ketë fitues. Lajm i keq për Liverpoolin, por shumë i mirë për ne”, tha mes të tjerash ish-mbrojtësi.

Ndërkohë, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, tha këtë javë që nuk ka “asnjë mundësi” që djemtë e Klopp nuk do të shpallen kampionë të Premier League.

Man United: Rafael Da Silva gave wages to charity while injured at ...

Më Shumë

Shqipe Kastrati dhe Fedi vijnë me “Dy tre javë në vit”, kjo është kënga më e bukur që e keni dëgjuar

“Dy tre javë në vit” është projekti më i ri muzikor i këngëtares së madhe Shqipe Kastrati në bashkëpunim me Fedin. Këngëtarja e mirënjohur e...

Horoskopi i ditës së martë, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Sot ndiheni të qetë dhe me një mentalitet pozitiv, gati për ta shijuar plotësisht ditën. Nëse keni plane për t’u shoqëruar me miqtë, këshillohet...

Mona Liza

Lajmet e Fundit