22.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Suhareka del nga karantina

Komuna e Suharekës sot do të dalë nga karantina në të cilën u fut me datën 12 prill.

Kështu ka njoftuar kryetari I komunës së Suharekës, Bali Muharremaj përmes një njoftimi në Facebook.

“Suhareka sipas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë tashmë nuk është në zonë karantinë. Natyrisht rregullat tjera të caktuara nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë do të zbatohen. Kujdesi edhe më tutje duhet të vazhdoj sepse në këtë formë edhe mund ta ndalojmë përhapjen e virusit Covid-19. Ju faleminderit për zbatimin e masave, mirëpo ju lutemi që edhe më tutje ti zbatoni rregullat”, ka shkruar Muharremaj.

Më Shumë

Artistët më të pasur Britanikë nën moshën 35- vjeçare

Ed Sheeran, Harry Styles dhe Adele janë përfshirë në listën e përpiluar nga ‘Sunday Times’, e cilai rendit personat më të pasur nën moshën...

Mona Liza

Enver Sulaj Një pikë ngjyrë më shumë në buzë S’të bën të lumtur As shiu s’ta fshin ngjyrën e lotit. Herë të mungon buzëqeshja Herë pikëllimi, Mona Lizë. Maj, 2023

Lajmet e Fundit