4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Suharekasi 16-vjeç si kauboj, shëtiti me revole nëpër shkollë në Suharekë

Suharekasi 16-vjeç si kauboj, shëtiti me revole nëpër shkollë në Suharekë (VIDEO)

 43 mins më parë

Një nxënës, 16 vjeç, i shkollës fillore “Migjeni” në Gjinovc  të Suharekës, të shtunën, është intervistuar e më pas liruar nga policia me urdhër të prokurorit, për shkak se në ambientet e institucionit arsimor ku vijon mësimet ka ekspozuar pistoletë me 6.35 kalibër.

Sipas policisë i riu, E.N, është endur nëpër ambientet e shkollës me këtë armë në brez, i cili me këtë veprim ka shtyrë bashkëmoshatarët e tij ta njoftojnë drejtorinë e cila më pas ka lajmëruar forcat e rendit për t’u marrë më të.

E.N në polici ka deklaruar se armën ja kanë dhënë shokët e tij, jashtë shkollës. Ky nxënës njihet si problematik, ka përsëritë vitin e ka mungesa në orët mësimore.

Komuna e Suharekës, përkatësisht drejtoria e arsimit është duke shqyrtuar mundësinë që E.N ta transferojë në një shkollë tjetër, 4 kilometra larg “Migjenit”

Më Shumë

Tentohet t’i vihet flaka një lokali në qendër të Prizrenit

Një person nga Prizreni është ankuar të premten në Polici se persona të panjohur kanë tentuar t’ia vënë flakën lokalit të tij që ndodhet...

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.   Ai ka thënë se janë një...

Lajmet e Fundit