2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Suharekë, dy të arrestuar për sulm fizik

PoliciaKS-prangatPolicia e Kosovës njoftoi se dy të dyshuar janë arrestuar pasi kanë sulmuar një person si pasojë e një mosmarrëveshje që kishin pasur rreth një prone të përbashkët.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Semetishtë të Suharekës të dielën në ora 23:50.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka marrë tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit. Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Erdogani: Suedia të mos e presë përkrahjen tonë për anëtarësimin në NATO

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Suedia nuk duhet ta presë përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin në NATO. Deklarata e presidentit turk...

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit