20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Zafiri konfirmon takimin me Jakup Krasniqin

ZafiriiiiiKryetari i Bashkimit Demokratik, Zafir Berisha ka konfirmuar se është takuar me kryeparlamentarin e Kosovës, Jakup Krasniqin. Ai tha se takimi me Krasniqin ka qenë miqësor. “Eshtë e vërtet se kam pirë kafe me Jakup Krasniqin. Takimi ka qenë miqësor “, tha Berisha për “PrizrenPress”.

Berisha, ditë më parë, përveç me kryeparlamentarin Krasniqi, është takuar edhe me deputetët e Vetëvendosjes Rexhep Selimin dhe Afrim Hotin. Burimet e “PrizrenPress-it” bëjnë të ditur se Berisha nga kryeparlamentari Krasniqi ka marrë përkrahje për zgjedhjet e nëntorit, ndërkaq me debutetët e VV-së ka diskutuar për një kualicion të përbashkët.

Kadidati i BD-së Zafir Berisha, ndërkaq i kontaktuar nga “PrizrenPress” nuk ka dhënë detaje rreth bisedës që ka zhvilluar me Krasniqin dhe debutetët e Vetëvendosjes, Selimin dhe Hotin. Ai tha se edhe takimi me Selimin dhe Hotin ka qenë miqësor. “ Unë kamë pirë kafe me miqtë e mi të vjetër . Pra, takimi ka qenë miqësor dhe i zakonshëm”, tha Berisha. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tragjedia në Mal të Zi, humbën jetën 11 persona – MPB jep informacione të reja

Ministri i Punëve të Brendshme të Malit të Zi, Filip Axhiq tha se e gjithë udhëheqja e Drejtorisë së Policisë aktualisht ndodhet në Cetinje...

Dënohen me 900 euro gjobë tre të akuzuarit që rrahën gjyqtarin gjatë ndeshjes së futbollit në Prizren

Tre të akuzuarit J.V., N.K. dhe G.H., janë dënuar secili me nga 300 euro gjobë, pasi kanë pranuar se në nëntor të 2019-ës, në...

Lajmet e Fundit