18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Superliga e basketbollit me emër të ri

Prince Caffe Superliga do të quhet elita e basketbollit të Kosovës për dy vitet e ardhshme. Bordi i FBK-së në mbledhjen e saj të rregullt janë vendosur disa ndryshime të reja. Edicioni i ri në Prince Caffe Superligën do të fillojë nga data 10 dhe 11 shtator.

“Superliga e meshkujve në dy vitet e ardhshme do të merr emrin Prince Caffe Superliga”, thuhet në njoftimin e FBK-së.

Bordi i FBK-së e ka miratuar në parim kërkesën e KB Bora Basket për tu inkuadruar në Ligën e Parë të Meshkujve nga edicioni 2022/23 pas paraqitjes së projektit serioz dhe afatgjatë me theks të veçantë zhvillimin e basketbollit ndër gjenerata të reja.

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Fshatrat Gorozhup-Pogaj të Hasit do të lidhen me rrugë

Është nënshkruar protokolli për zbatimin e marrëveshjes për ndërtimin e rrugëve të fshatrave ndërkufitarë që ndërlidhin fshatrat ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Nënshkrimi për zbatimin e...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit