1.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Takohen Totaj e Minxhozi: Të rritet bashkëpunimi në turizëm dhe zhvillim ekonomik

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Ai gjatë këtij takimi ka theksuar se marrëdhëniet me Shqipërinë janë të një rëndësie të veçantë.


“Thellimi i marrëdhënieve vëllazërore që kemi me Shqipërinë dhe bashkëpunimi me ta, mbetet prioritet i yni”, ka thënë Totaj, duke theksuar se të dyja palët u zotuan për bashkëpunim, njëkohësisht për inicimin e bashkëpunimeve ndërkomunale me Komunat e Shqipërisë.

“Po ashtu biseduam për rritjen e bashkëpunimeve në sektorin e turizmit, kulturës dhe zhvillimit ekonomik. Prizreni gjeografikisht lidhet ngushtë me Shqipërinë, prandaj bashkëpunimi në sektorët e lartcekur është i domosdoshëm dhe mundëson shkëmbime të vazhdueshme mes Prizrenit dhe komunave të Shqipërisë, duke mundësuar zhvillimin tonë të përbashkët”, ka thënë Totaj.

Më Shumë

Nisin punimet e fazës së dytë në “Gurën e Poslishtit”

Sot kanë filluar punimet e fazës së dytë në "Gurën e Poslishtit", me qëllim të krijimit të zonave turistike për qytetarët e Komunës së...

Mel C zbulon se kurrë nuk do të performonte në ‘Katar 2022’ as për një marrëveshje milionëshe si ajo e David Beckhamit

Mel C ka zbuluar se ajo do të refuzonte një ofertë për të performuar në vendin mikpritës të Kampionatit Botëror, Katar. Këngëtarja 48 vjeçe, tha...

Lajmet e Fundit