25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Të shtëna me armë zjarri në Prizren

 

Siç thuhet në raportin 24-orësh të OK-së, në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe konfiskuar tri gëzhoja të kalibrit të panjohur.

“Ankuesi mashkull kosovar, ka njoftuar se në hapësirat e tregut të gjelbër, ka pasur të shtëna me armë zjarri. Njësiti policor ka dalë në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur dhe konfiskuar tri gëzhoja të kalibrit të pa njohur”, thuhet në njoftim.

Nuk raportohet për të dyshuar e as të lënduar, përderisa rasti është duke u hetuar.

Mot sot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe pjesërisht i vranët. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-7gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Drashkoviç: Të rënët në Banjë janë terroristët e Vuçiç-it, por dëshmorët e serbëve

Vuk Drashkoviç, ish-zëvendëskryeministër dhe ministër i Punëve të Jashtme të Serbisë mendon se tre serbët e vrarë më Banjë të Zveçanit më 24 shtator...

Lajmet e Fundit