15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Hajnat vjedhin stoli ari në Prizren

Hajnat kanë arritur të vjedhin të gjitha stolitë në një  shtëpi në rrugën  “Haxhi Krasniqi” në Prizren.

Ata kanë depërtuar me forcë brenda shtëpisë, duke e thyer derën dhe më pas kanë demoluar dhomat, prej ku kanë arritur që të vjedhin rreth pesë kilogramë stoli të argjendit.

 

 

Bazuar në dëshminë e pronares që ka denoncuar rastin në Polici, vjedhja mund të jetë kryer në muajt e fundit, pasi askush nuk ka banuar aty që prej fillimit të këtij viti.

Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku kanë kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit dhe identifikimin e personave të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar ‘Vjedhje e rëndë’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren posa të kapen të dyshuarit.

Dioqeza Rashkë-Prizren: Personat e armatosur janë larguar nga Manastiri i Banjskës

Dioqeza Rashkë-Prizren ka thënë se situata në Manastirin e Banjskës aktualisht është e qetë dhe se personat e armatosur janë larguar nga manastiri. Dioqeza potencoi...

‘Proton Cable Prizreni’ përballet me ‘Sigal Prishtina’

Superliga e Kosovës në basketboll vazhdon sot me ndeshjet e radhës në kuadër të javës së parë, teksa për këtë të shtunë në program...

Lajmet e Fundit