20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Tentim grabitje e armatosur në një bankë në Prizren

Një tentim grabitje e armatosur ka ndodhur dje në një filial bankar në rrugën “Ahmet Prishtina” në Prizren.

Viktima mashkull kosovar punëtor sigurimi në filialin bankar ka raportuar se një person i panjohur i maskuar dhe nën kërcënimin të armës, ka hyrë në objekt dhe në pamundësi për të kryer grabitje është konfrontuar me viktimën dhe është larguar në drejtim të panjohur.

“Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. Gjatë hetimit të rastit, është identifikuar i dyshuari mashkull kosovar dhe me urdhër të prokurorit është bërë bastisja e shtëpisë së të dyshuarit”, thuhet në raportin e policisë.

I dyshuari nuk është gjetur në shtëpi. Rasti nën hetime.

Më Shumë

Të shtëna me armë zjarri në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën në tregun e gjelbër në Prizren ka pasur të shtëna me armë zjarri.   Siç thuhet në raportin...

Ibrahim Rugova: Kokën mund të ma ndërrojnë, por mendimin kurrë

Sjellim dhjetë thënie nga presidenti historik Ibrahim Rugova, shkruan KultPlus. Arti është si jeta, secili e gjen kuptimin e tij për vete. Kosova është një vend...

Lajmet e Fundit