11.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Tentim vrasje në Prizren

Një burrë në Prizren është arrestuar dje pasi që sipas Policisë së Kosovës ai kishte gjuajtur me armë zjarri në drejtim të një burri por nuk e kishte qëlluar atë.

PK-ja ka bërë të ditur se njësitë policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar një gëzhojë, ndërsa nga i dyshuari e kanë sekuestruar pistoletën e cila dyshohet se ishte përdorur në rast.

“Pas intervistimit, i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje ndërsa rasti në procedurë hetimore” është thënë në njoftimin e PK-së.

Kjo ngjarje njoftohet se ka ndodhur rreth orës 16:15.

Më Shumë

Madonna pështyn një fans në koncertin e fundit

Madonna edhe në moshën 65-vjeçare është ende një nga figurat më të njohura në muzikën ndërkombëtare. Këngëtarja amerikane, e cilësuar si ‘mbretëresha e popit’,...

I arrestuar nga Serbia, ish-ushtari i UÇK’së në gjendje të rëndë shëndetësore: I kish humb 30 kg

Në javën e gjashtë të qëndrimit në një burg të Serbisë, Hasan Dakaj, pranoi vizitën e parë nga familja. Gruaja, djali 13 vjeç e vëllai...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit