16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Tetë të vdekur nga COVID-19 që nga dje

Tetë vdekje nga COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vend, raporton Express.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, përmes një njoftimi në faqen zyrtare.

“Brenda 24 orëve janë raportuar 8 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet në njoftim.

Numri i rasteve të konfirmuara që nga 13 marsi ka arritur në 11 mijë e 130 raste, me gjithsej 381 raste të vdekjes, të cilët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

Më Shumë

Zojz, hajnat vjedhin mbi 20 krerë dele e qengja dhe 30 pula

Blegtorit Demush Bytyçit nga fshati Zojz i janë vjedhur 20 krerë dele dhe qengja dhe 30 pula. Vjedhja ka ndodhur sot, në orët e hershme...

Nxënësi i shkollës në Prizren dërgon mesazhe te drejtori: Kam bërë listën e studentëve që do t’i vras

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në qytetin e Prizrenit, ku drejtori i shkollës së mesme të mjekësisë ‘Luciano...

Lajmet e Fundit