1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Thaçi nis ‘emisarët’ në ShBA kundër Tribunalit

hashim thaci 3Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nisur për në Washington këshilltarin e tij Bekim Çollaku dhe ministren e Integrimeve, Vlora Çitraku – shkruan gazeta Tribuna.

Të dy zyrtarët kosovarë po qëndrojnë atje për të kërkuar mbështetjen e administratës amerikane kundër themelimit të një Tribunali europian për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

I gjithë lotimi po bëhet në mënyrë konfidenciale. Për këtë kryeministri Thaçi nuk është konsultuar as me njerëzit brenda Qeverisë së Kosovës. Një konsultë megjithatë thuhet ta ketë pasur në takimet që kreu i Qeverisë ka pasur me liderin e LDK-së Isa Mustafa, dhe atë të AAK-së Ramush Haradinaj./Tribuna/

Më Shumë

Von Miller akuzohet për dhunë ndaj një gruaje shtatëzënë

Dy herë kampioni i Super Bowl-it, Von Miller, është dorëzuar në polici pasi u lëshua një urdhër arresti për një rast të dyshuar të...

Xhaka “Ylli i Javës”

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”.   Ky çmim për javën e 16-të në...

Lajmet e Fundit