19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Thaçi nis ‘emisarët’ në ShBA kundër Tribunalit

hashim thaci 3Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nisur për në Washington këshilltarin e tij Bekim Çollaku dhe ministren e Integrimeve, Vlora Çitraku – shkruan gazeta Tribuna.

Të dy zyrtarët kosovarë po qëndrojnë atje për të kërkuar mbështetjen e administratës amerikane kundër themelimit të një Tribunali europian për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

I gjithë lotimi po bëhet në mënyrë konfidenciale. Për këtë kryeministri Thaçi nuk është konsultuar as me njerëzit brenda Qeverisë së Kosovës. Një konsultë megjithatë thuhet ta ketë pasur në takimet që kreu i Qeverisë ka pasur me liderin e LDK-së Isa Mustafa, dhe atë të AAK-së Ramush Haradinaj./Tribuna/

Më Shumë

Çmimi i derivateve për 24 orët e fundit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë publikoi dje çmimet tavan për derivatet e naftës. Çmimet maksimale janë si në vijim: 1.60 euro për Litër, për produktin...

Këto lagje të Prizrenit do të mbesin deri në 7 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin pa ujë të mërkurën, raporton PrizrenPress Sipas njoftimit, lagjet...

Lajmet e Fundit