30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Thaçi: Prizreni, identiteti i PDK-së

Tubimi permbylles 3Lideri i PDK-së Hashim Thaçi tha të mërkurën se qyteti i Prizrenit do të mbetet identiteti i PDK-së. Ai tha se “Misioni i Ri” do të zhvillojë këtë qytet, bashkë me qytetet e tjera të Kosovës.

“PDK-ja mbetet adresa më e besueshme përmes “Misionit të Ri” që të zhvillojë vendin”, tha Thaçi në tubimin masiv ë ka mbajtur në sheshin “Shatërvan” të Prizrenit.

Ai është shprehur i sigurt se në zgjedhjet e 8 qershorit Prizreni dhe mbarë Kosova do të kremtojnë fitoren e PDK-së”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

AUV: Therja e kurbaneve të bëhet vetëm në thertore të licencuara, ndryshe do të ndëshkohen

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë thirrje që therja e kurbaneve me rastin e festës së Kurban Bajramit, të bëhet vetëm në thertoret...

Pandeli Majko: Privilegj i madh të pranoj titullin ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit i ka ndarë të premten titullin “Qytetar Nderi” i Rahovecit ish-kryeministrit të Shqipërisë, Pandeli Majko. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe...

Lajmet e Fundit