30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Irfan Fusha shantazhon punëtorët e firmës së tij “ABI”

967781_906365156046633_430069019_nBurime të gazetës “Bota sot”, bëjnë të ditur se Kryetari i PDK Hashim Thaçi nëpërmjet kandidatit të partisë së tij për deputet Irfan Fusha, pronari i firmës “ABI” nga Prizreni me rreth 600 punëtorë, po bën shantazhe të papara.

Burimet nga kjo firmë thonë se pronari Fusha ka kërkuar nga të gjithë punëtorët që të votojnë për atë dhe kandidatët e PDK.

Fusha njëkohësisht ua ka kërkuar atyre edhe letërnjoftimet e anëtarëve të familjes me të drejtë vote dhe ka bërë regjistrimin e numrit të votave të cilat ata do ti dëshmojnë me anë të fotografimit.

Nëse nuk votojnë atëherë janë kërcënuar me largim nga puna!

Më Shumë

Sulmohet një zyrtar në Suharekë

Dje,  në ora 18:30, në Suharekë, është arrestuar një mashkull kosovar i dyshuar për kryerjen e veprës së sulmit ndaj një personi zyrtar. Pas arrestimit,...

Zyrtare: Marsel Ismajlgeci largohet nga Ballkani

Marsel Ismajlgeci është i larguari i radhës nga kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani. Mbrojtësi shqiptar ishte i huazuar te kampionët e Kosovës nga skuadra...

Lajmet e Fundit